Az egyesület a pályázatban a megjelölt célokat igyekeztünk megvalósítani a tervezett költségtételek szerint. Az adminisztrációs költségeket ,könyvelési díjat ,külső szervezettel végeztetjük melynek neve Mosonmagyaróvári Civil Szövetség részükre utaluk negyedéves díjakat, valamit a számlavezetési díjakat fizetünk a pénzügyi szolgáltatásokért.
A hagyományőrző tevékenységünkre megfelelő kivitelezésben tájékoztató táblákat készítettünk, kulturális hagyományainkat mutatják be,minden látogató tanulmányozhassa,és ezáltal betekintést nyernek a múltunk értékeibe.
Vásároltunk szakkönyveket, melyek kapcsolódnak a hagyományőrző tevékenységhez és ezáltal segíti munkánkat is.
Az egyesület nem rendelkezik gépjárművel, ezért a távolsági és egyéb ügyintézést valamint ,vendégszereplés esetén a csoporttagok szállítását az önkormányzattól rendelkezésre adott gépjárművel ,vagy saját gépjárművel tudjuk megvalósítani. A pályázati összegből szerbiai vendégszereplésen volt a tánccsoport,ezt az utiköltséget is ebből a pályázatból fedeztük, valamint egy belföldi Budapesti utiköltségre lett felhasználva az tervben lévő pénzösszeg.
A rendezvényeken a helyi ruha viselet megjelenése elengedhetetlen. Ezért vásároltunk cipőt,anyagokat,díszítő dekor anyagokat,valamint eredeti régi blúzokat, ruhákat, hogy a tájegységre jellemzőek legyenek. A megfelelő ruha-viseletek beszerzését sikerült adás-vételi szerződéssel beszerezni.
Az helyi Értéknap 2023.szeptember 09.-én valósult meg Halászi Kossuth Lajos utca 51.Közösségi tér épületének udvarán,pályázati összegből fedeztük a Hanusz Zoltán zenekara és Komáromi táncegyüttes műsorát. Az értéknapon résztvevők száma a nap folyamán 650-700 fő volt. A nap folyamán a megvalósult rendezvények elismerést váltottak ki a résztvevők között,valamint a régi mesterségbe,például teknővájás,egyéb fafaragás, kulcsos kalács fonás, népi játszóház, az ilyen jellegű élő bemutatókat egyre ritkábban láthatunk. Ezek a bemutatók maradandó élményt nyújtottak az érdeklődőknek.
Különösen a fiatalabb korosztálynak próbáltuk bemutatni hagyományainkat,hogy ezáltal legyen folytatás a jövőbe is, hisz múltunkban van a jövőnk.
Az új iroda és a raktárhelyiségek sok lehetőséget nyújtanak ahhoz, hogy az eddig elért eredmények, megszerzett tárgyi feltételek rendszerezettebb körülmények közé kerüljenek, így átláthatóbbá, gondozhatóbbá váljanak, ezért beépített szekrényrendszer megvalósítását tervezzük. Ezáltal az egyes csoportjaink eszközei, felszerelései biztonságban, átláthatóan meglegyenek. Ez a beszerzés megvalósult,polc és tárolórendszereket vásároltunk az IKEA-ban. A szabadtéri rendezvények,ünnepségek hangosítása céljából nagy teljesítményű hangosítási eszközt vásároltunk,mellyel zenét,műsort is tudunk lejátszani.
Beszerzésre került még faanyag ,melyből egy helyi vállalkozó segítségével árusító fa pavilonokat készítettünk.Ezekre a rendezvények esetén van szükség ,hogy a kiállítási tárgyak,valamint árusítandó termékeket kitudjuk helyezni. Ezek megfelelnek az esztétikai követelményeknek is.
A működésünk során helyi vállalkozók szolgáltatásait vesszük igénybe,az Egyesület működési technikai feltételi javultak ,eszközeink bővültek.
Ez a pályázat hozzájárul a sikeresebb szakmai munka megteremtéséhez.